Je veliké štěstí, mít to štěstí a moci pomáhat těm, kteří pomoc opravdu potřebují.

Zakoupení léku k léčbě postradiační myelitidy

Na jaře roku 2014 podstoupila Ilona Vávrová v Plzeňské fakultní nemocnici operaci nádoru mozku. Operace proběhla úspěšně,  pak následovalo ozařování v pražském protonovém centru. Avšak nastaly nečekané komplikace, které po protonové léčbě ještě nikoho v České republice nepostihly. Postradiační myelitida znamená, že pacientovi následkem ozařování odumírají nervové cesty v míše a postupně ochrnuje.

 

Dnes je Ilona Vávrová upoutána na invalidní vozík. Lékaři mladé dívky to nechtějí vzdát. Bojují o to, aby se minimálně její ochrnutí dál nezhoršovalo. Jako jediná naděje, i když zatím u nás oficiálně neuznaná pro zastavení tohoto procesu, je podle lékařů v léku Avastin.  Jenže ten Všeobecná zdravotní pojišťovna odmítla proplatit, jelikož jde podle ní o experiment. Avastin je vyzkoušený pro léčení postradiační myelitidy při klasickém ozařování, nikoliv při protonovém.

 

V současné době Ilona Vávrová podstupuje léčbu právě již zmiňovaným lékem k zastavení postradiační myelitidy. Vyšetření z magnetické rezonance ukáže, zda-li lék zabránil odumírání nervových buněk.Více novinek